ZAPRAWIARKA NOROGARD R800

WYDAJNA

solidna konstrukcja

łatwa do czyszczenia

Opis maszyny

Wagowy system zapasowy
Duża zaprawiarka porcjowa dla dużych zakładów nasiennych z wagowym systemem zasypowym. Czasy cykli zaprawiania wahają się od 15 sekund do 30 minut i więcej w zależności od potrzeb.

ZAPRAWIARKA PORCJOWA
Zaprawiarka serii 800 jest to maszyna dużej wydajności przeznaczona dla dużych zakładów nasiennych. Maszyna gwarantuje zachowanie wysokiej jakości zaprawiania również nietypowych nasion przy dużych wydajnościach.

Sterowanie

zaprawiany surowiec dozowany jest za pomocą wbudowanego systemu wagowego, po czym wprowadzany jest do mieszalnika. Zaprawy dozowane są w sposób objętościowy lub wagowy, w dowolnej ilości oraz kolejności. Prędkość obrotowa bębna mieszającego posiada płynną regulację.

Sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny odbywa się za pośrednictwem ekranu dotykowego. System sterowania umożliwia tworzenie, edycję, przechowywanie i wybór receptur, jak również w sposób ciągły rejestruje i przedstawia na wyświetlaczu cały proces pracy maszyny

Dane techniczne

SINGLE
zapotrzebowanie mocy12 kW
zasilanie trójfazowe400 V
wielkość porcjiod 2 do 80 litrów
waga1250kg

Cechy i korzyści

RÓWNOMIERNOŚĆ
podczas zaprawiania w urządzeniu nie ma martwych punktów, gdzie podawana zaprawa nie dociera. Wszystkie nasiona w pełni uczestniczą w całym procesie zaprawiania, a zaprawy dozowane są równomiernie.

UNIWERSALNOŚĆ
zaprawiarki porcjowe mogą być używane do zaprawiania nasion o nawet najtrudniejszych kształtach każdym rodzajem zapraw.

DELIKATNOŚĆ
Nasiona z zaprawą łączone są za pomocą siły odśrodkowej, a nie jak w tradycyjnych zaprawiarkach poprzez łopatki mieszalnika co umożliwia zaprawianie nawet najdelikatniejszych nasion.

SZYBKOŚĆ
Możliwy 15 sekundowy cykl pracy. Centralnie usytuowany dysk dozujący spryskuje nasiona znajdujące się w zaprawiarce, następnie nasiona ocierając się o siebie doprowadzają do równomiernego pokrycia całej swojej powierzchni.

DOKŁADNOŚĆ
Dawkowanie pudrów, jak i zapraw odbywa się w sposób wagowy lub pojemnościowy, gwarantując równomierne i dokładne dozowanie preparatów zaprawiających.

Zobacz również