ZAPRAWIARKA NOROGARD R150 / R300

WYDAJNA

solidna konstrukcja

łatwa do czyszczenia

Opis maszyny

Małych rozmiarów zaprawiarki porcjowe dla zaprawiania bardzo małych, nietypowych oraz drogich partii nasion. Maszyny o dwóch wielkościach Norogard 150 i 300, przeznaczone do wykorzystania w pracach laboratoryjnych, jak i do zastosowania przemysłowego do dokładnego zaprawiania porcjowego bardzo małych partii nasion. Idealnie nadają się do określenia parametrów produkcyjnych przed rozpoczęciem produkcji właściwej (o dużej wydajności).

Zaprawianie porcjowe
Głównym celem maszyn typ Norogard 150 i Norogard 300 jest zaprawianie z zachowaniem bardzo wysokiej jakości, bardzo drogich i niewielkich partii nasion, takich jak np. nasiona kwiatów.

Zaprawiany materiał jest wsypywany do maszyny poprzez otwieraną pokrywę bębna mieszającego. Zaprawy, żele i inne preparaty dozowane są ręcznie poprzez system aplikacji do centralnego dysku rozrzutowego.

Sterowanie

Zaprawiany produkt wprowadzany jest w ruch obrotowy za pomocą wirnika o kształcie dużego talerza i ograniczony poprzez otaczający go stojan. Powoduje to tworzenie się pierścienia w ruchu z zaprawianego materiału. Pojedyncze nasiona wewnątrz tego pierścienia obracają się we wszystkich kierunkach, co umożliwia bardzo szybkie i jednolite powlekanie powierzchni nasion dozowanymi preparatami. Preparaty są dozowane do centralnie umieszczonego sita rozrzutowego, które równomiernie rozpryskuje nawet najgęstsze ciecze. Pudry dodawane w końcowej fazie procesu, natychmiast powlekają całą powierzchnię wirujących nasion.

Praktycznie nie ma limitu na jednoczesne lub kolejne aplikowanie preparatów. Można ten proces przyspieszyć poprzez zastosowanie suszenia, który przyspiesza czas parowania. W ten sposób warstwy zapraw mogą być nadbudowywane (otoczkowane) na nasionach do znacznego powiększenia wielkości nasion.

Maszyny te mogą powlekać materiał o minimalnych rozmiarach, takich jak np: cząstki proszku do rozmiarów piłki do tenisa. Czasy cykli zaprawiania wahają się od 15 sekund nawet do 30 minut w zależności od potrzeb.

Dane techniczne

modelR150R300
zapotrzebowanie mocy0,37 kW0,37 kW
zasilanie jednofazowe240 V240 V
wielkość porcjiod 40 do 450 mlod 300 do 3000 ml
waga50 kg70 kg

Cechy zaprawiarki

SZYBKOŚĆ
Możliwy 15 sekundowy cykl pracy. Centralnie usytuowany dysk dozujący spryskuje nasiona znajdujące się w zaprawiarce, następnie
nasiona ocierając się o siebie doprowadzają do równomiernego pokrycia całej swojej powierzchni.

DOKŁADNOŚĆ
Dawkowanie pudrów jak i zapraw odbywa się w sposób wagowy lub pojemnościowy, gwarantując równomierne i dokładne
dozowanie preparatów zaprawiających.

RÓWNOMIERNOŚĆ
Podczas zaprawiania w urządzeniu nie ma martwych punktów, do których zaprawa nie dociera. Wszystkie nasiona w pełni
uczestniczą w całym procesie zaprawiania, a zaprawy dozowane są równomiernie.

YouTube

Zobacz również