PRZENOŚNIKI ŚLIMAKOWE

NAPĘD

Motoreduktor Nord

SPIRALA

4mm grubości

PRACa PRZENOŚNIKA

W systemie SCADA i PLC

Opis maszyny

Przenośniki ślimakowe są używane do transportu i dozowania takich materiałów jak proszki, pudry, zboża, produkty przemiału oraz wiele innych z gamy materiałów sypkich. Ten rodzaj transportu może być realizowany w poziomie, pionie oraz przy określonym kącie nachylenia.

W zależności od rodzaju transportowanego materiału, warunków technicznych oraz przeznaczenia przenośnika posiadamy w ofercie przenośniki rurowe RPS oraz korytowe KPS. Każdy z nich jest dostępny w szerokim zakresie wymiarów i wydajności. Oprócz przenośników w standardowym wykonaniu (do zbóż) istnieje możliwość wykonania przenośnika do określonych potrzeb i wymogów. Solidne, przemysłowe i sprawdzone od lat wykonanie oraz zastosowanie napędu firmy Nord zapewnia bezawaryjną pracę, a opcjonalny zestaw czujników umożliwia włączenie i monitorowanie pracy przenośnika w systemach SCADA, PLC etc.

Przenośniki ślimakowe znajdują główne zastosowanie w młynarstwie – w procesach przemiału mąki, otrąb, przetwórstwie paszowym – w procesach dozowania śruty, mączki, zbóż, dodatków paszowych oraz browarnictwie – w układach dozowania, przenoszenia słodu, zagospodarowania odpadów (pyłów, młóta).

Wyposażenie

STANDARDOWEMotoreduktor Nord
Sprzęgło kłowe
Panewki środkowe (przy L>3m)
Spirala o grubości g=4mm
Zasyp + wysyp + klapa przesypowa
Malowanie nawierzchniowe emalią poliuretanową
OPCJONALNECzujnik obrotów
Czujnik przepełnienia
Dodatkowe wloty z różnym kształtem otworu
Falownik
Spirala dwukierunkowa
Spirala odporna na ścieranie
Wykonanie ze stali nierdzewnej
Wersja ATEX (strefa 21,22)
Płaszcz grzejny
Przyłącz aspiracji zapylenia
Wsporniki montażowe
Zasuwy odcinające/regulacyjne
Dozownik celkowy
Malowanie proszkowe

Zobacz również