OSPRZĘTY DO HDS-ÓW DŹWIGNIĄ SUKCESÓW.

HDS, czyli Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, zwany też często Żurawiem Samochodowym ma bardzo szerokie zastosowanie, głównie w budownictwie i transporcie. Dźwig zamontowany najczęściej na samochodzie ciężarowym umożliwia jego samodzielny załadunek i rozładunek, a jego nośność  to zazwyczaj kilka ton.

 

WIERTNICE DIGGA

Zasadnicze zadania, dla których został stworzony, pociągnęły za sobą lawinę możliwości adaptacyjnych. Czy ktoś jednak pomyślał o wiertnicy na HDS-ie? Niespotykanie długi zasięg ramienia teleskopowego z urządzeniem wiercącym pozwalającym np.: na kompletną instalację ekranów akustycznych na skarpie, czyli wykonanie odwiertu, posadowienie słupów i montaż samych ekranów- to główna zaleta współpracy dźwigów samochodowych z wiertnicami DIGGA. Do tego 5-letnia gwarancja na te australijskie urządzenia i użytkownik w pełni zadowolony! Bardzo dużą grupę odbiorców takich zestawów stanowią firmy energetyczne. Kalkulacja kosztów jest dla tej branży porażająco korzystna,  bowiem wykonaniem odwiertów wraz z dostarczeniem i ustawieniem słupów energetycznych może zająć się jedna osoba obsługująca dźwig samochodowy z wiertnicą.

WIERTNICA NA HDS

Wiertnica Digga na HDS

WIERTNICA NA HDS

Wiertnica PD 4

 

 

CHWYTAKI HUNKLINGER

Oprócz standardowego haka, na HDS-ie często mocowane są różnego rodzaju chwytaki przeładunkowe. Zapewne jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie jest zastosowanie hydraulicznych chwytaków HUNKLINGER, które z powodzeniem wykorzystują firmy świadczące usługi brukarskie. Okazuje się bowiem, że przy dostarczaniu kostki brukowej na budowę może ona być przez ten sam nośnik od razu ułożona (!), ponadto palety, na których kostka jest pakowana, od razu można zwrócić do magazynu, a wszystko to skutkuje dużymi oszczędnościami kapitału. Doskonałym uzupełnieniem  dla użytkowników HDS-ów w brukarstwie jest multifunkcjonalny chwytak S400, który oprócz ułożenia krawężników wzdłuż drogi, przerzuci  z miejsca na miejsce kilka głazów lub ściętych konarów drzew i gałęzi. Wszystko to za sprawą szybkiej i banalnie prostej wymianie szczęk – to po prostu nieoceniony osprzęt pomocniczy.

CHWYTAK HUNKLINGER NA HDS

 

CHWYTAK HUNKLINGER NA HD

 

CHWYTAK HUNKLINGER NA HDS

 

MAGNESY HYDRAULICZNE DYNASET

Osobnym, a raczej „osobowym” typem żurawi samochodowych są te z zamontowanym koszem lub podestem roboczym, a więc wykorzystywane zazwyczaj przez fachowców do montażu przeróżnych elementów na wysokości. Co zatem w górze jest pracownikowi najbardziej potrzebne? Narzędzia zasilane energią elektryczną, wysokim ciśnieniem wody lub powietrza. Jak te media dostarczyć? Za pomocą produktów DYNASET – generatora prądotwórczego, kompresora czy pompy wysokiego ciśnienia wody zasilanych olejem hydraulicznym z dźwigu samochodowego. Cokolwiek bardziej użytecznego i wszechstronnego w takiej adaptacji trudno sobie wyobrazić. Dorzućmy jeszcze do tego hydrauliczny generator magnetyczny wraz z magnesem do segregacji złomu stalowego i okazuje się, że samochód ciężarowy w zestawieniu z dźwigiem i odpowiednim osprzętem może wszystko!

MAGNES DYNASET