Odśnieżarki spalinowe Grillo na zimę

Odśnieżarki spalinowe stają się coraz bardziej popularne, a ich wybór jest bardzo duży. Jednym z głównych kryteriów wyboru powinna być wielkość odśnieżanej powierzchni. Dodatkowym atutem w przypadku tego typu urządzeń jest możliwość podpięcia alternatywnych akcesoriów, które umożliwią pracę przez cały rok, bez potrzeby kupowania kolejnych maszyn.

Odśnieżarki powyżej 8 KM

W nomenklaturze technicznej jako duże odśnieżarki spalinowe określa się urządzenia, które posiadają szerokość roboczą powyżej 60 cm, moc silnika powyżej 8 KM i ważą co najmniej 80 kg. Maszyny te znajdują zastosowanie w większych ogrodach, przy odśnieżaniu podjazdów i ścieżek oraz w terenach o intensywnych opadach śniegu.

Ciągniki jednoosiowe jako odśnieżarki

W naszej ofercie znajdują się urządzenia, które doskonale spisują się przy usuwaniu śniegu w powyższych przypadkach. Niemal cała linia ciągników jednoosiowych firmy Grillo posiada możliwość dołączenia akcesoriów, dzięki którym praca w sezonie zimowym jest szybka i efektywna. 4-suwowe silniki w każdym dostępnym ciągniku zapewniają wysoką wydajność, natomiast możliwość zainstalowania dodatkowego osprzętu czyni z nich uniwersalne urządzenia do pracy przez cały rok. W sezonach letnich ciągniki doskonale spiszą się w pracach ogrodowych i rolniczych, dzięki podpięciu akcesoriów takich jak: glebogryzarki, pługi do orki, kosiarki (bijakowe, listwowe, rotacyjne), czy brony wirnikowe.

Odśnieżarki wirnikowe

Odśnieżarki wirnikowe stosowane w ciągnikach jednoosiowych Grillo posiadają szerokość roboczą 60, 70 i 80 cm. W wyższych modelach istnieje również możliwość podłączenia dwustopniowych odśnieżarek, które cechują się jeszcze większą wydajnością pracy i posiadają dwa niezależne wirniki – jeden do rozdrabniania śniegu, drugi – do wyrzucania go na dużą odległość. Najmniejszym urządzeniem, dla którego dedykowany jest dwustopniowy pług jest ciągnik jednoosiowy G 85d, który jest bardzo uniwersalną maszyną i posiada blokadę mechanizmu różnicowego.

• zobacz wszystkie akcesoria do ciągników jednoosiowych

Szczotki do odśnieżania / zamiatania

Popularnymi sposobami usuwania zimowych utrudnień są także lemiesze i szczotki do zamiatania. Dzięki nim udrażnianie nawet długich podjazdów i ścieżek nie jest żadnym problemem. Obie przystawki dla ciągników jednoosiowych występują w rozmiarach od 80 do 120 (odśnieżarki) i 125 cm (pługi do odśnieżania). Wszystkie lemiesze Grillo są posiadają regulację kąta ustawienia względem odśnieżanej powierzchni oraz metalową listwę przy krawędzi roboczej, która umożliwia zdrapywanie lodu z powierzchni chodnika czy drogi.

• zobacz wszystkie akcesoria do ciągników jednoosiowych

Kosiarki i karczownice jako odśnieżarki

Ciągniki jednoosiowe nie są jednak jednymi produktami włoskiego producenta, które mają możliwość pracy zimą. Samojezdne kosiarki i karczownice hydrostatyczne, z których słynie Grillo, posiadają także możliwość zainstalowania lemieszy do odśnieżania, które w połączeniu z mocnymi jednostkami napędowymi czynią z nich niezawodne i bardzo wydajne urządzenia do pracy zimą.

Odśnieżarka Grillo z pługiem do śnieguW przypadku karczownic z serii Climber, kosiarek pielęgnacyjnych MD oraz profesjonalnych kosiarek komunalnych z linii FD włoski producent posiada dedykowane pługi:

  • karczownice Climber i kosiarki MD: lemiesze 125 cm (z metalowymi końcówkami i regulacją kąta pracy) instalowane z przodu urządzenia na specjalnej ramie
  • profesjonalne kosiarki komunalne FD 13.09 i FM 13.09: lemiesze 150 cm (z gumowymi końcówkami i regulacją kąta pracy) instalowane z przodu urządzenia zamiast agregatu tnącego
  • profesjonalne kosiarki komunalne FD 2200 i FM 2200: lemiesze 175 cm (z gumowymi końcówkami i hydrauliczną regulacją kąta pracy) instalowane z przodu urządzenia zamiast agregatu tnącego
Łańcuchy zimowe na kosiarkę spalinową

Akcesoria dodatkowe

Pojazdy Grillo – zarówno ciągniki jednoosiowe, jak i karczownice oraz kosiarki hydrostatyczne – posiadają dedykowane przez producenta łańcuchy dla kół, które jeszcze bardziej usprawniają pracę na ciężkim i podatnym na oblodzenie terenie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasi doradcy techniczni chętnie udzielą wszystkich informacji i pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do Państwa potrzeb.

Oferta maszyn GRILLO