NAJLEPSZY GRUNT TO ZAUFANIE

Pan Benedykt, właściciel firmy świadczącej usługi budowlane, nasze urządzenia kupuje „na raty”. Zaufał nam już 4 razy! Jego firma zajmuje się głównie budową chodników i parkingów. Obecnie w Olkuszu pracuje nad układaniem krawężników na niewielkim osiedlu domków jednorodzinnych.

Deszczowy dzień, pogoda pod psem, ale przecież nie jesteśmy z cukru, a już na pewno nie nasze maszyny! Pakujemy, więc koparkę łańcuchową Digga Hydrive do samochodu i udajemy się do Olkusza, gdzie czeka na nas Klient, Docieramy na miejsce. Cały czas leje, jednak pan Benedykt zdaje się nie zważać na złe warunki atmosferyczne. Wita nas z uśmiechem. Nie ma co czekać, czas przekazać nowy nabytek w ręce Klienta. Do dzieła!

Premierowego uruchomienia maszyny dokonał sam nabywca. Widać, że zna się na rzeczy. Pewnie zasiadł za sterami maszyny roboczej, sprawnie zdjął koparkę łańcuchową z samochodu i rozpoczął kopanie. Instrukcje naszego specjalisty były wręcz zbędne. Oczywiście Digga pokazała się od najlepszej strony. Praca w miękkim gruncie to dla niej pestka.

A coś trudniejszego? Proszę bardzo. Jak już okazało się, że koparka spokojnie radzi sobie w miękkim, gliniastym terenie, pan Benedykt postanowił postawić jej znacznie bardziej wymagające zadanie. Nieopodal, na placu budowy, został zrobiony nasyp z ziemi wymieszanej z kamieniami i gruzem. I tutaj Hydrive też nie zawiódł. Z łatwością wykopał równy rów odprowadzając jednocześnie urobek na obydwie strony wykopu.

Nie ma obaw – koparka łańcuchowa sprosta zadaniu, które czeka ją wkrótce w Kielcach. Została zakupiona specjalnie do budowy przydrożnej instalacji oświetleniowej w Kielcach. Wykop liniowy o długości 19km – to wyzwanie!

Pan Benedykt nie inwestuje w ciemno, nie kupuje kota w worku, najpierw wypożyczył od nas chwytak do układania kostki brukowej P01, sprawdził jak pracuje, przekonał się, że to właśnie to, czego szukał, po czym postanowił zakupić urządzenie. Z jego pomocą ułożył bruk na parkingu przy markecie w Przeworsku, w sumie 17  000 m2.

Kolejnym nabytkiem był chwytak wielofunkcyjny S100, który zadebiutował właśnie w Olkuszu! To był strzał w dziesiątkę. Któryś z moich pracowników powiedział, że tak samo szybko układa się krawężniki ręcznie, no to mu mówię: Tak? To proszę bardzo, możesz pracować ręcznie, nie musisz używać maszyny. Jakoś nie chciał – śmieje się pan Benedykt. To prawda, że przy lekkich krawężnikach, takich, które ważą do 60kg, być może nie ma dużej różnicy w wydajności. Zarówno ręcznie, jak i z pomocą chwytaka układamy 200 elementów na dzień. Jednak, kiedy przyjdzie układać ciężkie, ważące ponad 150 kg krawężniki, to już w ogóle nie ma porównania. Z chwytakiem ułożymy też 200 elementów, bez niego może z 50.

A wszystko zaczęło się od łyżki z mieszalnikiem do betonu. Dobrze sprawdza się wszędzie tam, gdzie beton jest drogi i bardziej opłaca się zrobić go samemu. Przy okazji nie trzeba mieszać go ręcznie – stwierdza pan Benedykt, który urządzenie wykorzystał, przede wszystkim, podczas budowy kanalizacji w Bielsku.

Podsumowując, gdybym nie był zadowolony ze współpracy z firmą Serafin to nie kupowałbym od Was kolejnych sprzętów. Chyba nie trzeba dodawać nic więcej.

DIGGA KOPARKA LANCUCHOWA

koparka łańcuchowa Digga podczas wykopu

koparka łańcuchowa Digga podczas wykopu

koparka łańcuchowa Digga podczas wykopu

koparka łańcuchowa Digga podczas wykopu

krawężnik w Olkuszu ułożony za pomocą chwytaka Hunklinger S100

krawężnik w Olkuszu ułożony za pomocą chwytaka Hunklinger S100

koparka łańcuchowa na ramieniu roboczym

koparka łańcuchowa na ramieniu roboczym

A oto nasz Klient, pan Benedykt, który postanowił osobiście dokonać inauguracyjnego wykopu liniowego.

A oto nasz Klient, pan Benedykt, który postanowił osobiście dokonać inauguracyjnego wykopu liniowego.