KOSIARKA GRILLO MD 18

NAPĘD KOSIARKI

Hydrostatyczny

SILNIK

Briggs & Stratton Intek 7180

WYDAJNOŚĆ

6000 m²/h

Opis maszyny

MD 18 to kosiarka hydrostatyczna z podwójną funkcją agregatu tnącego obsługiwanego za pomocą dźwigni, która pozwala w komfortowy sposób (z pozycji siedzącej) przełączać się pomiędzy trybem mulczowania i bocznego wyrzutu. Pojazd ten posiada sprzęgło elektromagnetyczne, które doskonale sprawdza się podczas koszenia nawet na zboczach oraz blokadę dyferencjału. Wydajny 15,2-konny silnik, łatwość obsługi maszyny, płynny układ sterowania oraz wysoka prędkość pracy czynią z MD 18 szybką i efektywną kosiarkę (prędkość maksymalna to 9 km/h), której użytkowanie to czysta przyjemność.

MD 18 posiada także nóż tnący o szerokości 83 cm, który zakończony jest dwoma uchylnymi ostrzami – dedykowanymi do pracy w obu trybach. Boczny wyrzut jest idealny do pracy z wysoką trawą, natomiast mulczowanie sprawdza się podczas regularnego koszenia, dzięki czemu gleba wzbogacana jest o dodatkowe składniki odżywcze z drobno zmielonej trawy. Agregat tnący – umieszczony pomiędzy osiami kół – jest wykonany ze stali, dzięki czemu jest bardzo trwały i zapewnia dużą żywotność urządzenia.

Kosiarka MD to także urządzenie, które charakteryzuje się wysoką ergonomią oraz komfortem pracy. Posiada nisko położone zawieszenie, bardzo dobre rozłożenie ciężaru oraz zapewnia dużą stabilność i bezpieczeństwo dla operatora. Promień skrętu – podobnie jak w przypadku innych pojazdów Grillo – jest bardzo mały i w tym przypadku wynosi zaledwie 45 cm, co pozwala na pracę w wąskich i trudno dostępnych miejscach. Kosiarki z serii MD wyposażone są także standardowo w opony ogrodowe, dzięki czemu trawa podczas prac pielęgnacyjnych zostanie w nienaruszonym stanie. Praca operatora ułatwiona jest natomiast dzięki możliwości regulacji trybów pracy oraz ustawienia prędkości urządzenia z pozycji siedzącej za pomocą dźwigni.

Wszystkie komponenty użyte w produktach Grillo – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych – charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Podwozie, agregat tnący, przekładnia i technologia koszenia w kosiarkach Grillo są efektem wieloletniej pracy włoskich projektantów i konstruktorów, którzy od początku istnienia firmy stawiali na najwyższą jakość pojazdów i korzystanie tylko z najlepszych podzespołów. Maszyny te cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i pozwalają na wieloletnie użytkowanie – bez obawy o ciągłe awarie i problemy wynikające z bieżącej eksploatacji.

Dostępne akcesoria:

  • zestaw kół rolniczych (przednie i tylne)
  • lemiesz do odśnieżania 125 cm
  • łańcuchy dla kół

Dane techniczne

silnikBriggs & Stratton Intek 7180
rozrusznik: elektryczny z baterią 12 V
silnik: benzynowy
pojemność skokowa: 479 cm³, 2 cylindry
moc: 15,2 KM (11,2 kW) @ 3300 obr./min
moment obrotowy: 30,6 Nm @ 2600 obr./min
chłodzenie powietrzem
filtr powietrza z wymiennymi wkładami
zbiornik paliwa7 l
napędhydrostatyczny
sprzęgłoelektromagnetyczne dla wałka odbioru mocy z magnetycznym hamulcem ostrza
koszeniemulczowanie / boczny wyrzut, dźwignia “QUICK SHIFT” do zmiany trybu koszenia
system koszącyjedno obracające się ostrze z uchylnymi końcówkami
szerokość koszenia83 cm
wysokość koszeniaszybka, sześciostopniowa płynna regulacja od 25 do 75 mm za pomocą dźwigni
obrotowa prędkość ostrza72 m/s
opony16x7.50-8 (tył)
13x5.00-6 (przód)
prędkośćbieg przedni: 0-9 km/h
bieg wsteczny: 0-6 km/h
blokada dyfrencjałumechaniczna (za pomocą pedała)
wewnetrzny promień skrętu45 cm
hamulec postojowyna tylnych kołach, sterowany za pomocą dźwigni
siedzenieamortyzowane, regulowane
wydajność6000 m²/h
wymiarydługość: 1895 mm
szerokość: 1130 mm
wysokość: 975 mm
akcesoriahak holowniczy, światło przednie
ciężar238 kg