KOSIARKA GRILLO FM 2200 4WD

PRĘDKOŚĆ POJAZDU

0-20 km/h

SILNIK

Yanmar 4TNV88

WYDAJNOŚĆ

15500 m²/h

Opis maszyny

FM 2200 4WD to – obok modelu FD 2200 4WD z zasobnikiem – najbardziej zaawansowana technologicznie kosiarka z napędem hydrostatycznym Grillo, który wyposażona jest w napęd na 4 koła, zewnętrzny agregat tnący i skrzynię załadunkową. Model ten doskonale sprawdzi się w przypadku nawet najbardziej wymagającego terenu dzięki potężnemu, 44-konnemu silnikowi Yanmar i bardzo efektywnego systemu koszącego.

Kosiarka FM 2200 łączy w sobie kilka cech niezbędnych dla profesjonalnych kosiarek komunalnych – bardzo dobrą widoczność pola pracy dzięki systemowi tnącemu, który umieszczony jest przed operatorem, doskonałą sprawność podczas jazdy warunkowaną bardzo dobrą jednostką napędową i dużą zwrotnością, możliwość pracy w każdych warunkach oraz zewnętrzny wałek odbioru mocy (hydrauliczny). Noże tnące – które w standardowym zestawie są trzy – zapewniają najwyższą jakość ciętej trawy. Regulacja wysokości koszenia obejmuje zakres od 20 do 100 mm, a wydajność koszenia wspomagana jest przez wbudowany w agregat tnący system do tylnego / bocznego wyrzutu oraz mulczowania.

Ogromnym atutem kosiarek komunalnych jest bardzo wysoka wydajność, która w przypadku tego modelu wynosi 15500 m2/h. Przekłada się to na bardzo szybkie i efektywne koszenie dużych powierzchni takich jak parki, nawierzchnie sportowe i duże obszary wypełnione przeszkodami w postaci kwiatów, drzew i krzewów. Dodatkowymi zaletami są także duża zwrotność i stabilność urządzenia, mały promień skrętu (620 mm), doskonałe rozłożenie masy oraz blokada mechanizmu różnicowego, która pracuje w dwóch trybach – manualnym i automatycznym.

W przypadku prac komunalnych nie można też pominąć napędu na obie osie, który – przy wsparciu hydraulicznej blokady dyferencjału – nie sprawi problemu podczas pracy na śliskim gruncie, operowania kosiarką w miejscu (nawet przy maksymalnym skręcie) czy przejeżdżania przez chodniki i krawężniki. Podwozie pojazdu – wraz z wzmocnionym agregatem tnącym – wykonane są bardzo wysokiej jakości stali. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku komponentów hydraulicznych, które dostarczane są przez światowych liderów w jej produkcji.

Czyszczenie i konserwacja również są atutami kosiarki FM 2200 4WD – dzięki swobodnemu dostępowi do 160-centymetrowego agregatu tnącego i możliwości hydraulicznego podniesienia go możemy łatwo usunąć pozostałości po pracy. Jest to zabieg niezbędny do utrzymania urządzenia w należytym stanie – kwas z trawy i brud potrafią wyrządzić krzywdę najbardziej odpornemu systemu koszącemu. Jednostka napędowa umieszczona jest na poduszkach, a płyn chłodniczy posiada samoczyszczący radiator, co zapewnia dużą żywotność i wytrzymałość silnika.

Wszystkie komponenty użyte w produktach Grillo – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych – charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Podwozie, agregat tnący, przekładnia i technologia koszenia w kosiarkach Grillo są efektem wieloletniej pracy włoskich projektantów i konstruktorów, którzy od początku istnienia firmy stawiali na najwyższą jakość pojazdów i korzystanie tylko z najlepszych podzespołów. Maszyny te cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i pozwalają na wieloletnie użytkowanie – bez obawy o ciągłe awarie i problemy wynikające z bieżącej eksploatacji.

Dostępne akcesoria:

  • kosiarka bijakowa 150 cm
  • lemiesz do odśnieżania 175 cm z gumowym zakończeniem
  • kabina z nagrzewnicą
  • kabina premium z nagrzewnicą i klimatyzacją
  • siedzisko pneumatyczne

Dane techniczne

silnikYanmar 4TNV88
rozrusznik: elektryczny z baterią 12 V
silnik: diesel
pojemność skokowa: 2190 cm³, 4 cylindry
moc: 44 KM (33 kW) @ 2600 obr./min
moment obrotowy: 140 Nm @ 1800 obr./min
chłodzenie cieczą, hydrauliczny wirnik z urządzeniem
do automatycznego czyszczenia chłodnicy
filtr powietrza z wymiennymi wkładami
zbiornik paliwa35 l
zbiornik oleju hydraulicznego25 l
napędhydrostatyczny na 4 koła z silnikiem hydraulicznym na każde z nich
sprzęgłoelektromagnetyczne sprzęgło dla wałka odbioru mocy
system koszącytrzy obracające się ostrza
szerokość koszenia 160 cm
wysokość koszeniaszybka, elektryczna, płynna regulacja wysokości koszenia od 20 do 100 mm
skrzynia transportowa1050x1050 mm
blokada dyfrencjałuautomatyczna oraz manualna na przycisk
opony20x10.00-10 (tył)
24x12.00-12 (przód)
system sterowania kierownica i pedał sterujący przód / tył
prędkość0-20 km/h
wewnętrzny promień skrętu62 cm
hamulec postojowybębnowy
siedzeniekomfortowe, amortyzowane, z podłokietnikami
wydajność15500 m²/h
wymiarydługość: 3420 mm
szerokość: 1920 mm
wysokość: 1850 mm
akcesoria w seriipodwójna linia hydrauliczna (maks. ciśnienie: 170 bar,
maks. pojemność: 34 l/1 min przy 2400 obr./,min),
dodatkowa linia hydrauliczna (maks. ciśnienie: 230 bar,
maks. pojemność: 34 l/1 min przy 2400 obr./min),
światła, deska rozdzielcza
waga1255 kg (z agregatem tnącym 1600 mm)

YouTube