KOSIARKA GRILLO FM 13.09 4WD

PRĘDKOŚĆ POJAZDU

0-15 km/h

SILNIK

Yanmar 3TNV82

WYDAJNOŚĆ

12000 m²/h

Opis maszyny

FM 13.09 4WD to jeden z najwyższych i najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów z grupy kosiarek z napędem hydrostatycznym Grillo, który wyposażony jest w napęd na 4 koła, zewnętrzny agregat tnący i skrzynię załadunkową. Model ten doskonale sprawdzi się w przypadku nawet najbardziej wymagającego terenu dzięki potężnemu, 31-konnemu silnikowi Yanmar i bardzo efektywnego systemu koszącego.

Kosiarka FM 13.09 łączy w sobie kilka cech niezbędnych dla profesjonalnych kosiarek komunalnych – bardzo dobrą widoczność pola pracy dzięki systemowi tnącemu, który umieszczony jest przed operatorem, doskonałą sprawność podczas jazdy warunkowaną bardzo dobrą jednostką napędową i dużą zwrotnością oraz możliwość pracy w każdych warunkach. Noże tnące – które w standardowym zestawie są trzy – zapewniają najwyższą jakość ciętej trawy. Regulacja wysokości koszenia obejmuje zakres od 20 do 100 mm, a wydajność koszenia wspomagana jest przez wbudowany w agregat tnący system do tylnego / bocznego wyrzutu oraz mulczowania.

Ogromnym atutem kosiarek komunalnych jest bardzo wysoka wydajność, która w przypadku tego modelu wynosi 12000 m2/h. Przekłada się to na bardzo szybkie i efektywne koszenie dużych powierzchni takich jak parki, nawierzchnie sportowe i duże obszary wypełnione przeszkodami w postaci kwiatów, drzew i krzewów. Dodatkowymi zaletami są także duża zwrotność i stabilność urządzenia, mały promień skrętu (310 mm), doskonałe rozłożenie masy oraz blokada mechanizmu różnicowego, która pracuje w dwóch trybach – manualnym i automatycznym.

W przypadku prac komunalnych nie można też pominąć napędu na obie osie, który – przy wsparciu hydraulicznej blokady dyferencjału – nie sprawi problemu podczas pracy na śliskim gruncie, operowania kosiarką w miejscu (nawet przy maksymalnym skręcie) czy przejeżdżania przez chodniki i krawężniki. Podwozie pojazdu – wraz z wzmocnionym agregatem tnącym – wykonane są bardzo wysokiej jakości stali. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku komponentów hydraulicznych, które dostarczane są przez światowych liderów w jej produkcji.

Czyszczenie i konserwacja również są atutami kosiarki FM 13.09 4WD – dzięki swobodnemu dostępowi do 160-centymetrowego agregatu tnącego i możliwości hydraulicznego podniesienia go możemy łatwo usunąć pozostałości po pracy. Jest to zabieg niezbędny do utrzymania urządzenia w należytym stanie – kwas z trawy i brud potrafią wyrządzić krzywdę najbardziej odpornemu systemu koszącemu. Jednostka napędowa umieszczona jest na poduszkach, a płyn chłodniczy posiada samoczyszczący radiator, co zapewnia dużą żywotność i wytrzymałość silnika.

Wszystkie komponenty użyte w produktach Grillo – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych – charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Podwozie, agregat tnący, przekładnia i technologia koszenia w kosiarkach Grillo są efektem wieloletniej pracy włoskich projektantów i konstruktorów, którzy od początku istnienia firmy stawiali na najwyższą jakość pojazdów i korzystanie tylko z najlepszych podzespołów. Maszyny te cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i pozwalają na wieloletnie użytkowanie – bez obawy o ciągłe awarie i problemy wynikające z bieżącej eksploatacji.

Dostępne akcesoria:

  • agregat tnący 130 cm z trzema ostrzami i funkcjami tylnego wyrzutu oraz mulczownia
  • kosiarka bijakowa 135 cm
  • łańcuchy dla kół 23x10x50
  • lemiesz do odśnieżania 150 cm z gumowym zakończeniem
  • kabina z nagrzewnicą
  • siedzisko pneumatyczne

Dane techniczne

silnikYanmar 3TNV82
rozrusznik: elektryczny z baterią 12 V
silnik: diesel
pojemność skokowa: 1331 cm³, 3 cylindry
moc: 31 KM (22,8 kW)
chłodzenie cieczą, hydrauliczny wirnik z urządzeniem
do automatycznego czyszczenia chłodnicy
filtr powietrza z wymiennymi wkładami
zbiornik paliwa25 l
zbiornik oleju hydraulicznego20 l
napędhydrostatyczny na 4 koła z silnikiem
hydraulicznym na każde z nich
sprzęgłoelektromagnetyczne sprzęgło dla wałka odbioru mocy
system koszącytrzy obracające się ostrza
szerokość koszenia160 cm
wysokość koszeniaszybka, elektryczna, płynna regulacja wysokości koszenia od 20 do 100 mm
skrzynia transportowa1050x1050 mm
blokada dyfrencjałuautomatyczna oraz manualna na przycisk
opony18x8.50-8 (tył)
23x10.50-12 (przód)
system sterowaniakierownica i pedał sterujący przód / tył
prędkość0-15 km/h
wewnętrzny promień skrętu
31 cm
hamulec postojowybębnowy
siedzeniekomfortowe, amortyzowane, z podłokietnikami
wydajność12000 m²/h
wymiarydługość: 3250 mm
szerokość: 1920 mm
wysokość: 1750 mm
akcesoria w seriipodwójna linia hydrauliczna (maks. ciśnienie: 120 bar,
maks. pojemność: 34 l/1 min przy 2400 obr./min),
światła, deska rozdzielcza
waga1150 kg (z agregatem tnącym 1600 mm)