KOSIARKA GRILLO FD 450

PRĘDKOŚĆ POJAZDU

0-11 km/h

SILNIK

Briggs & Stratton 7220 Professional Series V-Twin

WYDAJNOŚĆ

8000 m²/h

Opis maszyny

Grillo FD 450 to uniwersalna i kompaktowa kosiarka z zasobnikiem, która daje dużo satysfakcji z pracy i jest bardzo efektywna. Wyposażona jest ona w 18-konny, wydajny silnik B&S z serii Professional. Agregat tnący, który umieszczony jest z przodu urządzenia, zapewnia doskonałą widoczność obszaru koszenia. Przekładnia hydrostatyczna zapewnia z kolei dużą łatwość i efektywność użytkowania urządzenia, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo małego promienia skrętu i komfortu dla operatora. Urządzenie posiada wydajność do 8000 m2/h i doskonale sprawdzi się do przydomowej pielęgnacji trawnika oraz do bardziej zaawansowanych prac.

Solidny agregat tnący regulowany jest hydraulicznie i wyposażony jest w koła podporowe i trzy ostrza tnące, których szerokość robocza wynosi 113 cm. Dzięki dużej odporności na uszkodzenia i smukłej sylwetce systemu koszącego mamy możliwość dotarcia w miejsca, które do tej pory przeznaczony były tylko dla kosiarek ręcznych i przycinarek. Regulacja wysokości koszenia jest elektryczna i działa w zakresie od 25 do 90 mm. Istnieje także możliwość zastosowania FD 450 jako kosiarki mulczującej dzięki zamontowaniu dodatkowego wyposażenia.

Kanał przelotowy do zasobnika umieszczony jest wewnątrz pojazdu i pozwala transportować trawę bez użycia żadnych dodatkowych turbin czy dmuchaw – wszystko odbywa się dzięki ciśnieniu wytwarzanemu przez noże tnące. 450-litrowy zasobnik pozwoli natomiast na komfortową pielęgnację trawnika bez obawy o pozostające resztki niezebranej trawy. Dużą zaletą jest także specjalny wysięgnik, który pozwala na wyładunek skoszonej trawy na wysokość 170 cm. Zapełnienie zbiornika zawsze sygnalizowane jest automatycznym odłączeniem dopływu prądu do systemu tnącego, a jego opróżnianie odbywa się za pomocą hydraulicznego siłownika. Cały system został zaprojektowany w ten sposób, aby wykorzystać maksymalnie czas przeznaczony na koszenie – bez zbędnego opróżniania zasobnika zanim nie zostanie on w pełni zapełniony.

Dużą zaletą FD 450 jest także wysoka zwrotność – wewnętrzny promień skrętu wynosi zaledwie 30 cm. Przekładnia hydrostatyczna kontrolowana jest za pomocą drążka umieszczonego obok siedziska operatora. Na wysoki komfort jazdy i efektywność składa się także blokada dyferencjału w pedale, regulowana kierownica oraz siedzisko, skrętna oś tylna, koła do trawy z systemem antypoślizgowym oraz prędkość maksymalna pojazdu, która wynosi 11 km/h.

Czyszczenie i konserwacja również są atutami kosiarki FD 450 – dzięki swobodnemu dostępowi do agregatu tnącego można podprowadzić do niego wąż z wodą. Łatwy jest także demontaż deka i jego podniesienie, dzięki czemu możemy łatwo usunąć pozostałości po pracy. Jest to zabieg niezbędny do utrzymania urządzenia w należytym stanie – kwas z trawy i brud potrafią wyrządzić krzywdę najbardziej odpornemu systemu koszącemu.

Wszystkie komponenty użyte w produktach Grillo – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych – charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Podwozie, agregat tnący, przekładnia i technologia koszenia w kosiarkach Grillo są efektem wieloletniej pracy włoskich projektantów i konstruktorów, którzy od początku istnienia firmy stawiali na najwyższą jakość pojazdów i korzystanie tylko z najlepszych podzespołów. Maszyny te cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i pozwalają na wieloletnie użytkowanie – bez obawy o ciągłe awarie i problemy wynikające z bieżącej eksploatacji.

Dane techniczne

silnikBriggs & Stratton 7220 Professional Series V-Twin
rozrusznik: elektryczny z baterią 12 V
silnik: benzynowy
pojemność skokowa: 656 cm³, 2 cylindry
moc: 18 KM (13,2 kW) @ 3300 obr./min
moment obrotowy: 42,9 Nm @ 2400 rpm
chłodzenie powietrzem
filtr powietrza z wymiennymi wkładami
zbiornik paliwa17 l
godzinne zużycie paliwa4,6 l
napędhydrostatyczny
sprzęgłoelektromagnetyczne dla wałka odbioru mocy z magnetycznym hamulcem ostrza
system koszącytrzy obracające się ostrza
szerokość agregatu tnącego119 cm
szerokość koszenia113 cm
wysokość koszeniaszybka, elektryczna, płynna regulacja wysokości koszenia od 25 do 90 mm
pojemność kosza450 l
system opróżniania koszahydrauliczny, z pozycji operatora
maksymalna wysokość rozładunkowa170 cm
blokada dyferencjałumechaniczna za pomocą pedała
opony15x6.0-6 (tył)
20x10.0-8 (przód)
system sterowaniakierownica i dźwignia dla napędu hydrostatycznego
prędkość0-11 km/h
wewnętrzny promień skrętu30 cm
hamulec postojowytarczowy
siedzenieamortyzowane, regulowane
wydajność8000 m²/h
wymiarydługość: 2680 mm
szerokość: 1190 mm
wysokość: 1450 mm
akcesoria w seriihak holowniczy
akcesoria opcjonalnezestaw do mulczowania
waga400 kg