KOSIARKA GRILLO FD 13.09 4WD

PRĘDKOŚĆ POJAZDU

0-15 km/h

SILNIK

Yanmar 3TNV82

WYDAJNOŚĆ

12000 m²/h

Opis maszyny

FD 13.09 4WD to jeden z najwyższych i najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów z grupy kosiarek z napędem hydrostatycznym Grillo, który wyposażony jest w napęd na 4 koła, zewnętrzny agregat tnący i bardzo pojemny zasobnik. Model ten doskonale sprawdzi się w przypadku nawet najbardziej wymagającego terenu dzięki potężnemu, 31-konnemu silnikowi Yanmar i bardzo efektywnego systemu koszące wspomaganego przez system tnący w kanale przelotowym. 900-litrowy zasobnik posiada automatyczny system kontroli zapełnienia, który po osiągnięciu maksimum odcina zasilanie deka tnącego. Maksymalna wysokość wyładunkowa to 200 cm, dzięki czemu z łatwością można opróżnić kosz prosto do kontenera lub pojazdu transportowego.

Kosiarka FD 13.09 łączy w sobie kilka cech niezbędnych dla profesjonalnych kosiarek komunalnych – bardzo dobrą widoczność pola pracy dzięki systemowi tnącemu, który umieszczony jest przed operatorem, doskonałą sprawność podczas jazdy warunkowaną bardzo dobrą jednostką napędową i dużą zwrotnością oraz możliwość pracy w każdych warunkach. Noże tnące – które w standardowym zestawie są dwa – obracają się w przeciwnych kierunkach i zapewniają najwyższą jakość ciętej trawy. Regulacja wysokości koszenia obejmuje zakres od 20 do 100 mm, a wydajność koszenia wspomagana jest przez 350-milimetrowy akcelerator z pływającymi łopatami, który umieszczona jest wewnątrz pojazdu i pozwala na zbieranie nawet bardzo ciężkiej, mokrej trawy.

Ogromnym atutem kosiarek komunalnych jest bardzo wysoka wydajność, która w przypadku tego modelu wynosi 12000 m2/h. Przekłada się to na bardzo szybkie i efektywne koszenie dużych powierzchni takich jak parki, nawierzchnie sportowe i duże obszary wypełnione przeszkodami w postaci kwiatów, drzew i krzewów. Dodatkowymi zaletami są także duża zwrotność i stabilność urządzenia, mały promień skrętu (310 mm), doskonałe rozłożenie masy oraz blokada mechanizmu różnicowego, która pracuje w dwóch trybach – manualnym i automatycznym.

W przypadku prac komunalnych nie można też pominąć napędu na obie osie, który – przy wsparciu hydraulicznej blokady dyferencjału – nie sprawi problemu podczas pracy na śliskim gruncie, operowania kosiarką w miejscu (nawet przy maksymalnym skręcie) czy przejeżdżania przez chodniki i krawężniki. Podwozie pojazdu – wraz z wzmocnionym agregatem tnącym – wykonane są bardzo wysokiej jakości stali. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku komponentów hydraulicznych, które dostarczane są przez światowych liderów w jej produkcji.

Czyszczenie i konserwacja również są atutami kosiarki FD 13.09 4WD – dzięki swobodnemu dostępowi do 132-centymetrowego agregatu tnącego i możliwości hydraulicznego podniesienia go możemy łatwo usunąć pozostałości po pracy. Jest to zabieg niezbędny do utrzymania urządzenia w należytym stanie – kwas z trawy i brud potrafią wyrządzić krzywdę najbardziej odpornemu systemu koszącemu. Jednostka napędowa umieszczona jest na poduszkach, a płyn chłodniczy posiada samoczyszczący radiator, co zapewnia dużą żywotność i wytrzymałość silnika.

Wszystkie komponenty użyte w produktach Grillo – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych – charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Podwozie, agregat tnący, przekładnia i technologia koszenia w kosiarkach Grillo są efektem wieloletniej pracy włoskich projektantów i konstruktorów, którzy od początku istnienia firmy stawiali na najwyższą jakość pojazdów i korzystanie tylko z najlepszych podzespołów. Maszyny te cieszą się doskonałą opinią wśród użytkowników i pozwalają na wieloletnie użytkowanie – bez obawy o ciągłe awarie i problemy wynikające z bieżącej eksploatacji.

Dostępne akcesoria:

  • agregat tnący 130 cm z trzema ostrzami i funkcjami tylnego wyrzutu oraz mulczownia
  • agregat tnący 160 cm z trzema ostrzami i funkcjami bocznego / tylnego wyrzutu oraz mulczowania
  • kosiarka bijakowa 135 cm
  • łańcuchy dla kół 23×10.50-12
  • lemiesz do odśnieżania 150 cm z gumowym zakończeniem
  • kabina z nagrzewnicą
  • siedzisko pneumatyczne

Dane techniczne

silnikYanmar 3TNV82
rozrusznik: elektryczny z baterią 12 V
silnik: diesel
pojemność skokowa: 1331 cm³, 3 cylindry
moc: 31 KM (22,8 kW)
chłodzenie cieczą, hydrauliczny wirnik z urządzeniem
do automatycznego czyszczenia chłodnicy
filtr powietrza z wymiennymi wkładami
zbiornik paliwa25 l
zbiornik oleju hydraulicznego20 l
napędhydrostatyczny na 4 koła z silnikiem hydraulicznym na każde z nich
sprzęgłoelektromagnetyczne sprzęgło dla wałka odbioru mocy
system koszącydwa obracające się ostrza
szerokość koszenia132 cm
wysokość koszeniaszybka, elektryczna, płynna regulacja wysokości koszenia od 20 do 100 mm
pojemność kosza900 l
system opróżniania koszahydrauliczny, z pozycji operatora
maksymalna wysokość rozładunkowa 200 cm
blokada dyfrencjałuautomatyczna oraz manualna na przycisk
opony18x8.50-8 (tył)
23x10.50-12 (przód)
system sterowaniakierownica i pedał sterujący przód / tył
prędkość0-15 km/h
wewnętrzny promień skrętu
31 cm
hamulec postojowybębnowy
siedzeniekomfortowe, amortyzowane, z podłokietnikami
wydajność12000 m²/h
wymiarydługość: 3250 mm
szerokość: 1410 mm
wysokość: 1750 mm
akcesoria w seriizestaw do mulczowania, światła, tablica rozdzielcza
waga1220 kg (z agregatem tnącym 1320 mm)