LOGO HUNKLINGER

CHWYTAKI DO UKŁADANIA KOSTKI BRUKOWEJ

Niemiecka firma oferuje zarówno wielofunkcyjne chwytaki do głazów, krawężników czy wszelkiej galanterii betonowej, jak i chwytaki do bruku – zaprojektowane tak, by podnieść i ułożyć każdy rodzaj kostki i płyt chodnikowych o grubości od 6 do 14 cm. Ich cechą wyróżniającą jest opatentowany system hydraulicznego sterowania, który pozwala na zaciskanie szczęk bocznych (wyrównujących) i głównych (chwytających) w jednym ciągłym cyklu umożliwiając przy tym przerwanie pracy w dowolnym momencie. Chwytaki hydrauliczne przeznaczone są do współpracy z szeroką gamą maszyn budowlanych, od miniładowarek poczynając (model P01), na koparkach w klasie powyżej 8 t kończąc (P02 Twin).


Chwytak do kostki brukowej P01 SEMI
Możliwość układania wszystkich typów kostki bezpośrednio przy ścianach budynków.

Chwytak do kostki brukowej P02 PROFI
Dedykowany do koparek powyżej 3,0 t. oraz ładowarek.

Chwytak do kostki brukowej P12 PROFI
Lekka wersja układarki z mocnym systemem zaciskowo-przesuwającym kostkę (połączenie modeli P01 z P02).

Chwytak do kostki brukowej P32 TWIST
Dedykowany do koparek powyżej 4,5 t.

Chwytak do kostki brukowej P02 TWIN
Dedykowany do koparek powyżej 8 ton.

DLACZEGO UKŁADARKI DO KOSTKI BRUKOWEJ HUNKLINGER

Niemiecka technologia

Hydrauliczne chwytaki do układania kostki brukowej marki Hunklinger to specjalistyczny osprzęt do maszyn budowlanych zastępujący konieczność używania samojezdnych układarek. Dzięki niemu użytkownicy maszyn budowlanych otrzymują możliwość poszerzenia zakresu swoich usług o brukowanie, zyskując tym samym na efektywności pracy koparek lub ładowarek.

Koparka z zamontowanym chwytakiem przenosi warstwę kostki bez konieczności jazdy, wystarcza obrót kabiny i zasięg jej ramienia – umożliwia to także układanie kostki, np. za przydrożnym pasem zieleni. Ponadto chwytak umożliwia przesunięcie rzędów kostki względem siebie na tzw. zakładkę, przy przewożeniu nie wymaga dodatkowego pojazdu do transportu, mieści się na europalecie w każdym samochodzie dostawczym.

Chwytaki Hunklinger zostały zaprojektowane tak, aby podnieść i ułożyć każdy rodzaj kostki brukowej i płyt chodnikowych o grubości od 6 do14 cm.

hunklinger współpracuje z maszynami Takeuchi o masie nawet do 8 ton

Układarka hunklinger na koparce takeuchi

SYSTEM TWIST

Opatentowany system Twist

Opatentowany przez HUNKLINGERa system zaciskający TWIST chwyta niedbale ułożone warstwy kostki w sposób maksymalnie bezpieczny i ostrożny.
Jest to główna zaleta, szczególnie dla tych, którzy zmagają się z cienkimi warstwami kostki. Funkcja TWIST może być zastosowana we wszystkich istniejących modelach chwytaków HUNKLINGER.
System Twist

WSPÓŁPRACUJE Z SZEROKĄ GAMĄ MASZYN BUDOWLANYCH

Chwytak do kostki hunklinger na maszynie 1,6 tony
Konkurencyjne brukastwo z maszynami do 1.6 tony
Chwytak do kostki na koparce do 5 ton
Wysoce wydajne układanie z koparkami do 5 ton
Chwytak do kostki na koparce kołowej
Instalacja z dużej odległości z koparki kołowej
Chwytak hunklinger do kostki brukowej na ładowarce Avant
Efektywne i ekonomiczne brukarstwo z ładowarkami
Mocny chwytak stosowany do maszyn układających
Mocny chwytak stosowany do maszyn układających
Mocny chwytak stosowany do maszyn układających
Mocny chwytak stosowany do maszyn układających

Zadzwoń i zapytaj

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą handlowym.

kom. 668 580 988
e-mail: krzysztof.otto@serafin-maszyny.com

Ostatnie wpisy na naszym blogu o tematyce układaniu kostki brukowej

 • EVOBRUK UKŁADARKA DO KOSTKI BRUKOWEJ

  BRUKUJ WIĘCEJ ZA MNIEJ!

  Całkiem niedawno na rynku brukarzy pojawił się nowy konkurent. Zwinny, szybki, precyzyjny – brukarz idealny. Zastąpić go może jedynie kilku wykwalikowanych i doświadczonych pracowników, chociaż nie ma pewności czy wygraliby starcie z tym zawodnikiem. Pozwólcie, że go przedstawię – na ring wkracza Evobruk 420, czyli połączenie miniaładowarki AVANT 420 z chwytakiem do kostki brukowej Hunklinger…
 • EVOBRUK - układarka do kostki brukowej

  KRAKOWSKIE PARKINGI OPANOWUJE EVOBRUK!

  Kraków, ul. Wrocławska, parking przy jednym ze starych budynków mieszkalnych – początkujący operator wsiada do mini ładowarki AVANT 640 z zamontowanym chwytakiem do kostki brukowej Hunklinger, model P01. Zaczyna pracować. Efekty są imponujące. W godzinę układa ok. 30 m2 bruku! Połączenie komfortowej mini ładowarki z nowoczesnym i łatwym w obsłudze chwytakiem to oszczędność czasu i maksimum…
 • Chwytak do układania kostki brukowej hunklinger

  1 METR KWADRATOWY KOSTKI BRUKOWEJ W 30 SEKUND

  24Układanie kostki brukowej może być naprawdę szybkie i efektywne. Odpowiednio dobrana układarka z powodzeniem zastąpi siłę ludzkich rąk i, co godne uwagi, wykona swoją pracę równie precyzyjnie. Nie ma, więc wątpliwości, że jest to narzędzie absolutnie niezbędne w każdej profesjonalnej firmie brukarskiej. Pozostaje zatem pytanie: jak wybrać odpowiednią maszynę spośród całej gamy produktów oferowanych na…

zobacz więcej wpisów…