Linia zaprawiania i pakowania przeznaczona dla nasion zbóż oraz bobiku.

Pod koniec sierpnia zakończona została kolejna realizacja działu zbożowo nasiennego firmy Serafin.

Tym razem naszym klientem został Pan Robert Szymański i jego gospodarstwo nasienne. Przedmiotem projektu była linia zaprawiania i pakowania przeznaczona dla nasion zbóż oraz bobiku. Linia opiera się na szwedzkiej zaprawiarce Norogard oraz wagopakowarce TKYOK.017 przeznaczonej do pakowania i zaszywania worków 25 i 50 kg.

W skład instalacji weszły również:

  • kosz przyjęciowy
  • waga big-bag
  • owijarka do palet
  • manipulator ciśnieniowy do worków
  • podnośniki kubełkowe
  • system odpylania

Szybkość zaprawiania ziarna w całym układzie szacujemy na 7 t/h,
a wydajność pakowania to max. 350 worków 50kg na godzinę.

Całość przedsięwzięcia została wykonana w ciągu 2 tygodni wraz z uruchomieniem. Instalacja odbyła się w istniejącym budynku magazynowym w bezpośrednim sąsiedztwie linii dokładnego czyszczenia nasion.

Podnośniki kubełkowe jakie zostały zastosowane do transportu nasion, są specjalnie przygotowanymi konstrukcjami przeznaczonymi do delikatnego transportu. Prędkość pasa podnośnika ES została obniżona do 0,9-1 m/s co w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami konkurencji daje pewność uchronienia ziarna przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu. Cała instalacja została wpięta do centralnego systemu odpylania opartym na aspiratorze EGO, który dba o jak najmniejszą ilość zapylenia powstającego podczas procesu transportu ziarna, a ma wpływ na efektywność pokrycia zaprawą.

Mamy nadzieję że nasz klient przez wiele lat będzie mógł się cieszyć zaproponowanym przez nas urządzeniem , które ułatwi proces pakowania i ekspedycji towaru zaprawionego do klienta.

• Ważenie i pakowanie ziarna