Krokodyl – pedant – czyli jak Avant poradził sobie w ZOO?

Połowa kwietnia – jeden z pierwszych prawdziwie wiosennych dni. Nareszcie pojawiło się  słońce! W taką pogodę każdemu chciałoby się tylko wygrzewać w jego wiosennych promieniach! Każdemu, a już szczególnie lwom, tygrysom czy panterom – mieszkańcom jednego z największych polskich ZOO. Ale tym razem zwierzęta tłumnie wyległy z siedlisk, norek i jam nie z powodu prażącego słońca.

Ładowarka AVANT 520 i krokodyl do kiszonki

Ładowarka AVANT 520 i krokodyl do kiszonki podczas prac ZOO

 

Piętnastego kwietnia mieszkańcy ZOO i wszyscy  jego pracownicy mieli możliwość na własne oczy zobaczyć jak przy pomocy ładowarki  Avant 520 można szybko i solidnie zrobić wiosenne porządki na zwierzęcych wybiegach. Najszczęśliwsze z tego powodu były chyba pantery, tygrysy i lwy. Właśnie ich wybiegi pracownicy firmy Avant postanowili uporządkować,  po to aby zaprezentować jak łatwo, przyjemnie i pożytecznie można spędzić jeden z pierwszych wiosennych dni.

avant528_widly_do_kiszonki_3

Przenoszenie kłód drewna w klatkach

 

Avant ze swoimi kompaktowymi rozmiarami zmieścił się w każdej alejce – w końcu jak już sprzątać, to dokładnie.  Można by się spodziewać, że ładowarka o tak kompaktowych  rozmiarach ma, niestety, mało „siły”… Ale nic bardziej mylnego! O tym, że Avant, mimo niemal „kieszonkowych rozmiarów”, radzi sobie z potężnymi konarami drzew można się przekonać oglądając zdjęcia. Maksymalna masa jaką ta kruszynka może udźwignąć to nawet 800 kg! Wszystko to zawdzięcza swojemu „sercu” – jest bowiem wyposażony w silnik Kubota D722 o mocy 20 KM.

Do prac porządkowych dołączył się nawet…  krokodyl.  Ale nie nilowy, ani różańcowy- te z pewnością, nawet wspólnymi siłami, nie dałyby sobie rady z ogromem pracy, którą wykonała ładowarka AVANT 520. W akcji mogliśmy również zobaczyć jak Avant przy pomocy wideł do palet daje sobie radę z potężnymi belami.

avant528_widly_do_kiszonki_8

Przenoszenie kłód drewna w klatkach

Swoją drogą, czy nie uważacie, że Avant  520 ze swoim żywym  kolorem pięknie komponuje się na tle natury?  Tak harmonijnie wpisywał się w krajobraz, że zwierzęta zdawały się być ciekawe i zdecydowanie przyjaźnie nastawione w stosunku do „nowego kolegi”.  Ale nie tylko zwierzętom spodobała się ta fantastyczna maszyna – władze ZOO po pokazie postanowiły rozważyć też zakup innych maszyn firmy Avant – koparki i pługu do śniegu. Bo choć do zimy jeszcze daleko, w ZOO porządek musi panować cały rok!

Ładowarka AVANT 520 i krokodyl do kiszonki Ładowarka AVANT 520 i krokodyl do kiszonki Ładowarka AVANT 520 i krokodyl do kiszonki Ładowarka AVANT 520 i krokodyl do kiszonki Ładowarka AVANT 520 i krokodyl do kiszonki