UniSeed Damas

MASZYNA CZYSZCZĄCA UNISEED/DUOSEED

Opis maszyny

Skrzynia sitowa maszyny jest zawieszona na ramie wzmacniającej za pomocą sprężyn, umocowanych pod kątem, dzięki czemu materiał zsuwa się do przodu ruchem skokowym, co zwiększa efektywność czyszczenia perforacji sit.

  • Wykonanie z blachy ocynkowanej
  • Gumowe kulki czyszczące sita maszyny
  • Niski poziom emitowanych wibracji
  • Sita wykonane z odpornego na ścieranie materiału
  • Szybka wymiana sit
  • Maszyny łatwe w obsłudze

Zasada działania

UniSeed / DuoSeed to nowa generacja maszyn czyszczących, przeznaczona dla dużych gospodarstw rolniczych i małych przedsiębiorstw, wymagających elastycznego trybu produkcji z dobrymi wynikami czyszczenia, pod względem jakości.

Modułowe maszyny czyszczące są dostępne w różnych wersjach, DuoSeed jest większą maszyną UniSeed, składa się z dwóch skrzyń sitowych. Skrzynia sitowa maszyny jest zawieszona na ramie wzmacniającej za pomocą sprężyn, umocowanych pod kątem, dzięki czemu materiał zsuwa się do przodu ruchem skokowym, co zwiększa efektywność czyszczenia perforacji sit.

Sita wyjmowane i wkładane są przez zamykane drzwi. Wszystkie sita są wymienialne, maszyna posiada system ślizgów dociskowych i okrągłych podkładek na dłuższej stronie prowadnic służący do dociskania sit do elementów skrzyni sitowej (uszczelnić w prowadnicach). Czyszczenie sit odbywa się za pomocą gumowych kulek. Specjalne sekcje sit posiadają po 5 kulek każda. W całej maszynie znajduje się ich Uniseed 4 x 120 szt, Duoseed 8 x 120 szt.

Wydajność

WydajnośćUniseedDuoseed
Czyszczenie wstępne (pszenica) 30 t/h 60 t/h
Sortowanie jęczmienia browarnianego 8 t/h 16 t/h
Czyszczenie właściwe (pszenica) 4 t/h 8 t/h

Specyfikacja

SpecyfikacjaUniseedDuoseed
Szerokość sita 1000 mm1000 mm
Długość sita 998 mm998 mm
Ilość sit 4 szt8 szt
Powierzchnia sit4 m2 8 m2
Zapotrzebowanie mocy 4.1kW5.1kW
Długość2465 mm2480 mm
Szerokość 1290 mm1290 mm
Szerokość z napędem1500 mm1500 mm
Wysokość 1675 mm2850 mm
Ciężar 930 kg 1860 kg

Zobacz również