ANALIZATOR ZIARNA CropScan 3000H

 


ZASTOSOWANIE

CropScan 3000H to analizator do zamontowania na przenośniku ziarnowym kombajnu zbożowego. Służy do bezpośrednich pomiarów zawartości białka podczas zbiorów plonów i tworzenia map plonu.

Automat_probkujacy_2

FUNKCJONALNOŚĆ

Mobilny aparat próbkujący jest przystosowany do instalacji w każdym kombajnie. Cechuje go solidność wykonania i wytrzymałość.

ANALIZA DANYCH

Wyświetlacz LCD wraz z komputerem zamontowany w kombajnie pozwala na bieżącą analizę danych. Mapy pola z naniesionymi próbami można eksportować do plików zewnętrznych.

Opis urządzenia

Analizator CropScan 3000H został zaprojektowany, aby zapewnić rolnikom wiarygodne metody pomiaru białka, wilgoci i oleju w pszenicy, jęczmieniu i rzepaku. CropScan 3000H posiada wyjątkową zdolność do uruchomienia jako przenośny analizator NIR do pomiarów zaawansowanych na kombajnie zbożowym wraz z modułem GPS. Wartości procentowe dla białka lub oleju,  mogą być generowane w czasie rzeczywistym jako wykresy na ekranie komputera zlokalizowanym w kabinie. Dane mogą być przechowywane w komputerze lub umieszczone  w chmurze internetowej, gdzie mogą być przeglądane ze zdalnego komputera, smartfona lub tabletu. Bardziej szczegółowe wykresy mogą być opracowane z wykorzystaniem zewnętrznego urządzenia. Adapter do pobierania próbek zlokalizowany jest na gładkiej powierzchni elewatora, skąd pobierane są próbki. Ziarno wewnątrz elewatora ziarnowego przemieszcza się, część ziarna wpada do urządzenia pomiarowego. Klapami można sterować przepływem ziarna. Przez ziarno znajdujące się w komorze próbki przechodzi światło, które wyznacza dane do przekazania do spektrometru NIR znajdującego się wewnątrz kabiny. Dolna klapa otwiera się w celu uwolnienia ziarna a następnie zamyka i jest gotowa do następnej próby. Czas cyklu wynosi około 7-11sekund w zależności od ziarna. CropScan 3000H jest w pełni zautomatyzowany. Posiada czujniki sensoryczne, które wykrywają czy jest ziarno do pobrania.

 

Dane techniczne

SPECYFIKACJACropScan 3000H
zakres długości fali720-1100nm
detektor optycznymatryca diodowa
lampahalogen 12VDC, 10W
szybkość skanowania2-4 sekundy na skan
szerokość celki dla próbki: automatyczna8, 16, 24 i 30mm
wyświetlaczekran dotykowy PC Windows & OS
Zasilananie19VDC z 110 –240VAC
zakres temperatury pracy5-45°C
waga i wymiary12kg, 40mm(szerokość) *400mm(długość)* 330mm(wysokość)

YouTube

Zobacz również