ANALIZATOR ZIARNA CropScan 1000H

 


ZASTOSOWANIE

CropScan 1000H  to analizator do użycia w gospodarstwie jak i na kombajnie. Doposażony dodatkowo w przenośny aparat próbkujący, światłowody i ekran dotykowy daje totalną jednostkę CropScan 3000H.


ŁĄCZNOŚĆ

Dodatkowe obwody, gniazda i adapter pozwalają na łączność z innymi urządzeniami. Czyni to urządzenie multifunkcyjnym – do zastosowań w domu, gospodarstwie, skupie, domu czy mobilnie na polu. Cechuje je wysoka solidność wykonania i wytrzymałość.

ANALIZA DANYCH

Dodatkowy wyświetlacz LCD zamontowany w kombajnie pozwala na bieżącą analizę danych. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu podczas pracy tworzona jest mapa pola z naniesionymi próbami.

Opis urządzenia

Analizator CropScan 1000H został zaprojektowany, aby zapewnić rolnikom wiarygodne metody pomiaru białka, wilgoci i oleju w pszenicy, jęczmieniu i rzepaku. CropScan 1000H posiada wyjątkową zdolność do uruchomienia jako przenośny i stacjonarny analizator NIR lub urządzenie plug and play do pomiarów zaawansowanych na kombajnie zbożowym.

CropScan 1000H wykorzystuje spektrometr z matrycą fotodiodową do skanowania długości fali z zakresu 720-1100nm. W tym zakresie widma NIR, białko, wilgotność, olej i skrobia pochłaniają energię NIR. Światło z halogenowej lampy wolframowej przechodzi przez próbkę ziarna.

Światło jest rozpraszane w poprzek matrycy diodowej do wytworzenia widma transmisji bliskiej podczerwieni (NIT). Ilość światła pochłoniętego przez widmo NIT jest proporcjonalne do zawartości białka, wilgotności, oleju i skrobi. ziarno jest przesypane do lejka, z którego jest dozowane do komory optycznej. Następnie ziarno spada do kubka próbniczego znajdującego się na spodzie analizatora.

CropScan 1000H można uruchomić z akumulatora samochodowego 12V, 110/240 V zasilania sieciowego lub z urządzeniem plug and play CropScan 3000H.

Korzyści z tego wynikające to możliwość korzystania z CropScan 1000H jako analizatora ziarna na farmie oraz mobilnie.

Automat_probkujacy_2

ZASTOSOWANIE

CropScan 1000H od 1000G różni się dodatkowymi gniazdami, adapterem i obwodami pozwalającymi na używanie go jako CropScan 3000H. Spektrometr NIR w CropScan 1000H i 1000G jest identyczny.

Dane techniczne

CECHYKORZYŚCI
technologia transmisji NIRta sama technologia NIR, która stosowana jest w światowym handlu ziarnem
przepływowy system próbkowaniaszybki i prosty w użyciu
optyka solidnej budowywytrzymały, solidny i kompaktowy
4-przyciskowa klawiaturaprosty w użyciu
wbudowany system autokalibracjikalibrację można wykonać za pomocą pojedynczej próbki testowej
wbudowany komputer, klawiatura, LCDzapamiętuje 6 kalibracji produktów, wyświetla 2 wartości mierzone na LCD
port RS232 zapewnia wygodną metodę pobierania kalibracji do analizatora
mobilnośćnadaje się do stosowania w pojazdach użytkowych, ciągniku, kombajnie oraz w domu/farmie/gospodarstwie
SPECYFIKACJA
zakres skanowania720-1100nm
wartości mierzonebiałko i wilgotność, olej i wilgotność
pixele38
szybkość skanowania1-2 sekund na pixel, 30-60 sekund na próbkę
zasilanie 110/240VAC, 12VDC
waga i wymiary8Kg, 220mm(szerokość) x 330mm(długość) x 230mm(wysokość)

YouTube

Zobacz również