ANALIZATOR ZIARNA ProScan 1000B

Opis maszyny

Analizator pełnego ziarna CropScan 1000B w technologii transmisji bliskiej podczerwieni dedykowany jest do mierzenia białka, oleju, skrobi i wilgotności w pełnych ziarnach pszenicy, jęczmienia, owsa, sorgo, rzepaku, kukurydzy, soi i innych. Opcjonalnie CropScan 1000B można wyposażyć w moduł wagi testowej (hektolitrowej). CropScan 1000B wykorzystuje spektrometr z matrycą fotodiodową do skanowania długości fali z zakresu 720-1100nm. W tym zakresie widma NIR, białko, wilgotność, olej i skrobia pochłaniają energię NIR.

Ziarno jest wsypywane do 500ml pojemnika próbczego. Wyrównywacz przyłożony do górnej powierzchni pojemnika, przesuwa się prostopadle do jej płaszczyzny i zsypuje nadmiar ziarna. Po operacji 500ml próbka ziarna wsypuje się do zbiornika, skąd dozowana jest do komory optycznej, w której widmo NIT jest przechwytywane i zapisywane w pamięci. Średnia z przedziału 10 i 30 widma jest wykorzystana do obliczenia procentowej zawartości białka, oleju i wilgotności. Ziarno spada do kubka próbobierczego, który umiejscowiony jest na tensometrze. Waga 500ml ziarna jest zapisywana i wyświetlana wraz z białkiem, olejem i wilgotnością.

Dane techniczne

CECHYKORZYŚCI
technologia transmisji NIRta sama technologia NIR, która stosowana jest w światowym handlu ziarnem
przepływowy system próbkowaniaszybki i prosty w użyciu
opcjonalny moduł wagi testowejzapewnia pomiary hektolitrowe
matryca diodowaodporność na wibracje brak konieczności poziomowania
wytrzymały, solidny i kompaktowy
wbudowany komputer, klawiatura, LCDprzechowuje kalibracje i wyświetla pomiary na LCD
zapis wyników alfanumerycznie
port RS232, pamięć USB zapewnia wygodny sposób przesyłania danych zapisanych na komputerze lub pobrań kalibracji instrumentu
opcjonalne oprogramowanie CropNet dla wag najazdowychumożliwia podłączenie komputera do monitora wagi, CropScan’u 1000B i internetu.
małe gabarytywymaga mniej miejsca na stole
SPECYFIKACJA
zakres skanowania720-1100nm
wartości mierzonedo 6 parametrów wyświetlanych, w tym białko, wilgotność, olej i masa nasypowa
piksele38
szybkość skanowania2-4 sekund na podpróbę
zasilanie110/240VAC, 18VDC
waga i wymiary12kg, 330mm (szerokość) * 300mm( długość) * 400mm (wysokość)

Zobacz również