ANALIZATOR ZIARNA CropScan 1000G

PROSTA OBSŁUGA

CropScan Loren 1000G to wybór idealny dla tych, którzy potrzebują szybkich i dokładnych pomiarów. Wystarczy kilka kliknięć, by przeprowadzić pomiar i uzyskać wynik nawet po 30 sekundach.

MOBILNOŚĆ

CropScan serii 1000 to urządzenia w pełni mobilne, które pozwalają na pracę w terenie. Dzięki opcji zasilania z gniazda 12V z urządzenia można korzystać także w samochodzie, ciągniku i kombajnie.

SOLIDNE WYKONANIE

Solidne wykonanie układu optycznego oraz wytrzymała obudowa urządzenia pozwala na bezawaryjną pracę w gospodarstwie jak i na polu. W opcji jest dostępna walizka do transportu urządzenia.

Opis urządzenia

CropScan Loren 1000G jest dedykowany dla zapewnienia rolnikom wiarygodnych metod pomiaru zawartości białka, wilgotności w pszenicy, jęczmieniu oraz wilgotności i oleistości rzepaku. CropScan 1000G wykorzystuje spektrometr z matrycą fotodiodową do skanowania długości fali z zakresu 720-1100nm. W tym zakresie widma NIR białko, wilgotność, olej i skrobia pochłaniają energię NIR. Światło z halogenowej lampy wolframowej przechodzi przez próbkę ziarna.

Światło jest rozpraszane w poprzek matrycy diodowej do wytworzenia widma transmisji bliskiej podczerwieni (NIT). Ilość światła pochłoniętego przez widmo NIT jest proporcjonalne do zawartości białka, wilgotności, oleju i skrobi. ziarno jest przesypane do lejka, z którego jest dozowane do komory optycznej. Następnie ziarno spada do kubka próbczego znajdującego się na spodzie analizatora. CropScan Loren 1000G może być zasilany z 12V akumulatora lub 240V zasilania. Analizator ma poliuretanową obudowę. W opcji dostępna jest walizka do przenoszenia.

Dane techniczne

CECHYKORZYŚCI
technologia transmisji NIRta sama technologia NIR, która stosowana jest w światowym handlu ziarnem
przepływowy system próbkowaniaszybki i prosty w użyciu
optyka solidnej budowywytrzymały, solidny i kompaktowy
4-przyciskowa klawiaturaprosty w użyciu
wbudowany system autokalibracjikalibrację można wykonać za pomocą pojedynczej próbki testowej
port RS232, pamięć USB zapewnia wygodny sposób przesyłania danych zapisanych na komputerze lub pobrań kalibracji instrumentu
opcjonalne oprogramowanie CropNet dla wag najazdowychumożliwia podłączenie komputera do monitora wagi, CropScan’u 1000B i internetu
mobilnośćnadaje się do stosowania w pojazdach użytkowych, ciągniku, kombajnie oraz w domu/farmie/gospodarstwie
SPECYFIKACJA
zakres skanowania720-1100nm
wartości mierzonebiałko i wilgotność, olej i wilgotność
piksele38
szybkość skanowania1-2 sekund na piksel, 30-60 seconds
zasilanie110/240VAC, 12VDC
waga i wymiary8kg, 220mm(szerokość) *330mm(długość)* 230mm(wysokość)

YouTube

Zobacz również