POLACY DOOKOŁA ŚWIATA

Rozwijamy żagle, obieramy kurs i w drogę, a właściwie w rejs. I to nie byle jaki rejs. Płyniemy z Bartkiem Czarcińskim dookoła świata.
Uściślając, Bartek płynie sam, ale my będziemy mu wirtualnie towarzyszyć zarówno podczas przygotowań, jak i wyprawy.
Chcesz dowiedzieć się więcej o śmiałku, który chce opłynąć świat na samodzielnie zbudowanym jachcie? Chcesz poznać szczegóły wyprawy?
POLACY DOOKOŁAŚWIATA LOGO

img-measurement

JACHT

Od samego początku chodziło o to, by zbudować łódkę małą i wytrzymałą, a przy tym lekką. W tym celu Bartek zastosował kompozyt żywicy poliestrowej i tkaniny szklane – dzięki temu kadłub jest sztywny i jednocześnie nie waży wiele. Konstrukcja w założeniu powinna być na tyle prosta, by nasz żeglarz mógł sam poradzić sobie z ewentualnymi usterkami. No i bezpieczna. Dlatego łódka została podzielona na trzy wodoszczelne części.
lay-captain-background

Kapitan

Bartek Czarciński
O Bartku w liczbach: Rok urodzenia: 1987 Żegluje od 10 lat. Średnio 8 miesięcy rocznie spędza na wodzie. 40 000 mil na morzu jako kapitan w tym 15 000 mil na oceanie Od 4 lat przygotowuje się do rejsu Optymizm: 100% Zaangażowanie: 200%

Rejs

Rejs dookoła świata non stop z Gdyni do Gdyni. Rejsów dookoła globu było wiele, ale nie znalazłem jeszcze żadnej historii w której jeden człowiek opłynął świat bez zawijania do portów na samodzielnie zbudowanej przez niego łódce. Daleki jestem od bicia rekordów, mam po prostu marzenie sprawdzić czy na niewiele ponad 7 metrach pokładu, który sam zbuduję, można opłynąć świat. Założenia są proste. Dokończyć budowę łódki o wymiarach 7,80 m na 2,50 m własnymi siłami i poprowadzić ją w rejsie dookoła świata, Przez ponad 30 lat nikt nie wystartował w taki rejs z polskiego portu.

Bartek Czarciński w naszej firmie

FAN PAGE BARTKA CZARCIŃSKIEGO

facebook-icon

Śledź poczynania wielkiego podróżnika na naszym blogu

  • bartek_czarcinski_5

    Jesteśmy związani z Bartkiem Czarcińskim – wizyta Bartka w naszej firmie

    Mimo napiętego grafiku i mnóstwa obowiązków Bartek znalazł chwilę i zajrzał do naszej firmy. Opowiedział nam o swoim planach, pomysłach i o tym, co już udało mu się zrealizować. My ze swojej strony zaoferowaliśmy mu przejażdżkę na miniładowarce. Chwilowa zamiana steru na kierownicę nie stanowiła problemu. Widać, że nasz żeglarz ma niezłe zadatki na operatora!

zobacz więcej wpisów…